Zdrowie i uroda

Dlaczego implanty zębowe są najlepszą metodą odbudowy uzębienia?

0
implanty zębów

Coraz większa ilość Polaków ma problemy z uzębieniem, 12% dzieci w wieku siedmiu lat ma za sobą zabieg usunięcia chorego zęba, a 90% siedemnastolatków ma próchnicę. Nieleczone zęby mogą doprowadzić do stanów zapalnych, a z czasem do całkowitej utraty uzębienia. Wiele osób odkłada wizytę u dentysty oraz leczenie, co doprowadza do konieczności wyrwania chorych zębów, a co za tym idzie do wybrania najlepszej metody odbudowy ubytków w uzębieniu.

Podczas selekcji najlepszej drogi do odtworzenia pełnego uśmiechu, dentysta musi kierować się przede wszystkim dobrem oraz wygodą pacjenta. Dla osób u których zatrzymał się rozwój kostny organizmu najlepszym rozwiązaniem jest implant zębowy; tytanowy lub cyrkonowy.

Implanty doskonale imitują naturalne uzębienie, a ich wygoda przewyższa inne dotąd popularne metody. Są one trwałe, odporne na substancje kwaśne, zimne i gorące oraz u większości pacjentów bez skutków ubocznych, a podczas zabiegu nie trzeba uszkadzać innych zębów. Wiele osób obawia się bólu związanego z zabiegiem, lecz implanty są zakładane podczas znieczulenia miejscowego, a na prośbę pacjenta, podczas narkozy, więc zabieg jest bezbolesny, a jego długość trwa zwykle około godziny, w zależności od ilości umocowywanych implantów.

Cena zabiegu różni się w przypadku poszczególnych implantów oraz ich umiejscowienia, ale ogólna cena wcale nie jest wyższa niż w przypadku innych metod, które wymagają wymiany po kilku latach. Ostatecznie cena implantów jest taka sama lub niższa niż np. protezy, którą trzeba wymieniać na nową co nawet 3 lata.

źródło: fotowydrukimalik.pl

admin

Stolarka aluminiowa

Previous article

Jakie korzyści dla zdrowia przynosi zielona herbata?

Next article

Comments

Comments are closed.