Zdrowie i uroda

Dlaczego warto być optymistą?

0
optymizm

Optymista to człowiek, który w każdym wydarzeniu potrafi dostrzec coś pozytywnego, cieszy się drobiazgami, wierzy w dobroć ludzi i postrzega świat jako miejsce idealne. Łatwiej być optymistą niż pesymistą, jednak nie zawsze jest to możliwe. Przeciwnicy takiej postawy podkreślają, że optymiści to marzyciele, którzy nie znają prawdziwego życia. Czy tak rzeczywiście jest? Co zrobić, by częściej być optymistą niż pesymistą, dlaczego warto tego dokonać?

Optymistom żyje się łatwiej.

Optymista wierzy, że świat jest miejscem idealnym, a ludzie są z natury dobrzy. I zapewne nie raz jego teza nie ma potwierdzenia w rzeczywistości, to jednak taka postawa ułatwia codzienne funkcjonowanie. Człowiek wykazujący się taką postawą jest spokojniejszy, nie boi się przyszłości, odważniej dokonuje wyborów, nawet jeśli osiągnie klęskę. Optymista wierzy, że wszystko dzieje się po coś. I każde wydarzenie ma sens i czegoś uczy.

Nie ma czarnych scenariuszy.

To niezwykle istotny fakt. Optymista nie przejmuje się na zapas, bo wierzy, że ma wpływ na własne życie. Nie demonizuje pewnych sytuacji, nie martwi się tym, co może pokrzyżować mu plany. Taka postawa bardzo ułatwia życie. Optymista wierzy, że każdy może być szczęśliwy, a czarne scenariusze istnieją tylko w naszej głowie.

Moi przyjaciele optymiści.

Wolimy przyjaźnić się z optymistami niż z pesymistami. Optymista popycha nas do przodu, dodaje siły, pozwala dokonywać rzeczy niezwykłych. Pesymista bywa ostrożny, zapobiegawczy, bywa że traci szanse. Uśmiech widoczny na twarzy optymisty zawsze pomaga i wprowadza lepszą atmosferę w zespole.

Optymizm można wypracować. Warto wierzyć, że szczęście jest wpisane w życie każdego, nie przewidywać czarnych scenariuszy i wierzyć, że zasługuje się na uśmiech

admin

Wanny do łazienki w każdym stylu

Previous article

Charakterystyka – Chomik

Next article

Comments

Comments are closed.